Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular aşağıdadır, cevabını kendiniz bulabilirsiniz…

Üyelik Ücretli mi?

Sitemize üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Üye olmadan da mağazamızı gezebilirsiniz ancak alış-veriş yapabilmeniz ve kampanyalarımızdan yararlanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Neden üye olmalıyım?

Sitemize üye olduğunuzda üyelik ve teslimat adresi gibi bilgilerinizi her siparişiniz sırasında tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

Avantajlı özel kampanyalarımızı görebilmeniz ve indirim fırsatlarından yararlanabilmeniz için de üye olmanız gerekmektedir.

Üye olduğunuzda aynı zamanda ilgilendiğiniz ama o anda stoklarımızda olmayan ürünler için, yeniden stoklarımıza girdiğinde otomatik olarak haberdar edilmeniz mümkün olacaktır.

Üye olmak için ne yapmalıyım?

Sitemize sadece birkaç dakika içinde ücretsiz üye olabilirsiniz.

Bunun için sayfalarımızın üst kısmında göreceğiniz “Üye Kayıt” linkine tıklayıp üyelik için gerekli bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ

Üyelik bilgilerimi ve şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üyelik bilgileriniz, e-posta adresiniz, şifreniz gibi bilgilerinizde değişiklik yapmak isterseniz,  önce “Üye Girişi” linkine tıklayarak giriş yapınız, sonrasında sayfa başlarında isminizin yazdığı linke tıklayınız.

Gerekli değişiklikleri yapıp kaydediniz

Şifremi unuttun ne yapmalıyım?

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve üye girişi yapamıyorsanız, “Üye Girişi” sayfasında göreceğiniz “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak şifrenizin adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınızda sistem sizin için yeni bir şifre belirleyecek ve üye olduğunuzda kaydetmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderecektir.

Şifre hatırlatma işleminden sonra lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Kargo paketimi nasıl teslim almalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisini “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlaması yönünde uyarınız.

Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla birlikte kargo görevlisine teslim ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun yırtık, ezik ve darbeli olduğunu farkettik ne yapmalıyız?

Kargo firmasının görevi hataydanaldim.com’dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.
Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamazsanız bize bilgi vermenizi rica ederiz

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz.
Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sözkonusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

gastroyoresel.com’un satışını yapmakta olduğu tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir.
Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.
Hassas ürünler, direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip durumlarda yapmanız gerekenler;

Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ve hasar tespit tutanığı ile tarafımıza ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza tekrar sevkiyatı gerçekleştirilecektir.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır ve faturanız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Eğer faturanız, siparişinizle birlikte teslim edilmezse lütfen bize bildiriniz.
Faturanızın bir kopyası aslı gibidir kaşeli olarak tarafımızdan size tekrar yollanacaktır.

Havale/EFT ile yapılan ödemelerim ne zaman işleme alınır?

Havale/EFT işleminizin banka hesabımıza yansıması sonrasında siparişiniz işleme alınır.

Ödeme seçenekleri nelerdir ve nasıl ödeme yapılır?

Sitemizde, “Kredi Kartı ile Ödeme” ve “Banka Havalesi/EFT Ödeme” olmak üzere 2 seçenek vardır.

Kredi Kartı ile Ödeme: Kredi Kartı ödemelerinde; ödeme sayfasında bulunan kart tipi listesinden kartınızın tipini seçerek, kredi kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını, son kullanma tarihini ay ve yıl olarak ve kredi kartınızın arka yüzünde bulunan son 3 haneli güvenlik numarasını girdikten sonra, peşin veya taksitli işlem tercihinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Banka Havalesi/EFT ile Ödeme: Havale / EFT ile oluşturacağınız siparişlerinizde ödeme sayfamızda havale yapabileceğiniz banka hesap numaralarımız listelenir ve tercih ettiğiniz banka hesabımıza havale yaparak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bilgileri bu seçeneği tıkladığınız zaman listelenecektir.

Yukarıda açıkladığımız ödeme seçeneklerinden size uygun olanını seçtikten sonra “Onayla” butonuna basarak, ödeme onay sayfasına gelirsiniz.
Bu aşamada, kredi kartınızdan herhangi bir çekim yapılmış değildir.
Böylelikle, yapmış olduğunuz alışverişle ilgili tüm bilgileri yeniden gözden geçirme, değişiklik yapma veya alışverişten vazgeçme şansınız mevcuttur.
Değisiklik yapmak için geri dönebilir, devam etmek istiyorsanız tekrar “Onayla” butonuna basarak, alışverişinizi sonlandırabilirsiniz

Gastroyoresel.com sitesinden alışveriş yapmak güvenli midir?

Bizler gastroyoresel.com ailesi olarak, sitemizden oluşturduğunuz siparişlerinizin son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine ve gizliliğine büyük önem veriyoruz. gastroyoresel.com  alt yapısında kullanılan tüm sistemler en son teknolojiler kullanılarak oluşturulmakta, ve kullanılan teknolojilerde gerçekleşen değişim ve gelişimlere göre güncellenmektedir.

Sitemizde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada ve sipariş ve ödeme işlemleri sayfalarının tümü SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Kullandığınız tarayıcı (browser) bu sayfalarda yaptığınız işlemleri kilitli anahtar seklinde size gösterek doğruluğunu onaylamaktadır.

Bu anahtar sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez.

Siz değerli müşterilerimizin internet üzerinden online işlemlerinizi güvenle yapabilmeniz için gastroyoresel.com  güvenli ödeme sistemini oluşturan sayfalarda COMODO 256 Bit SSL sertifikası kullanılmaktadır.

Ayrıca alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin hiçbir parçası sistemimizde saklanmaz, kayıt edilmez ve kredi kartınızı tahsis eden banka haricinde hiç bir kişi tarafından erişilememektedir. Güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz; ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen onay ya da red mesajına göre siparişiniz işleme alınır.

Sistemimizde kredi kartıyla yapılan işlemler için, Kredi Kartı güvenlik kontrolü olarak adlandırdığımız ek güvenlik prosedurleri uygulanmaktadır.

gastroyoresel.com  kredi kartı güvenlik kontrol departmanı

gastroyoresel.com  ‘un kredi kartı onay ve güvenlik departmanı, sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur.
Bu yüzden, sitemizden kredi kartıyla ilk defa alışveriş yapan müşterilerimizin siparişlerinin onaylanması için ek güvenlik onayı alınmaktadır.

Kredi kartıyla oluşturulan siparişlerde ilgili bankanın güvenlik kontrol birimi kart sahibinin gerçekliğini kontrol etmekte ve gerekirse müşteri ile irtibata geçerek onay almaktadır.

Kredi kartlıyla verilen siparişlerde en az bir adet sabit telefon numarası belirtilmesi zorunludur. Siparişlerinizin güvenlik kontolü aşamasından hızlı geçebilmesi için bankanızdaki kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi güncel tutmanız gerekmektedir.

Güvenlik birimimiz tarafından onay alınamayan siparişler iptal edilmekte ve sipariş tutarı kredi kartına iade edilmektedir.

Görüşme Başlat
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?